גבי בר: איך מקדמים מותג במסחר דיגיטלי

חשבתם איך בריאן מארה"ב, אליסה מלונדון ואלחנדרו מארגנטינה יתאהבו במוצר שלכם למרות פערי התרבויות? הדרך שלכם היא קידום ויצירת שייכות חברתית חזקה ומרגשת חוצת יבשות ברשתות החברתיות ובאמצעי קידום ממומן ואורגני.

קבלו שלושה כלים מרכזיים לבניית קהילה עוצמתית למותג בינלאומי:

1. איך תקדמו את המוצר שלכם ותאפשרו ניהול דוח kpi – key performance indicator. משימות יומיות המחוברות לתוצאות עשירות מפעולות יומיומיות לביצוע והתמדה במותג – בדיקת הודעות מלקוחות, Customer Feedback חיובי או שלילי, בדיקת ה-case log, בדיקת מלאי, כניסה לדף המוצר – ביי בוקס, שאלות ותשובות בעמוד המוצר, ביקורות (Reviews) – להגיב במידת הצורך, ניהול קמפיינים בפייסבוק.

2. חלמתם שקהילות רבות מרחבי העולם ישתמשו במוצר שלכם? בנו קהילה רוחבית ברחבי העולם. בזמן משבר הקורונה, ודאי שמעתם כבר על בעלי עסקים שנותרו ללא גישה פיזית ללקוחותיהם. נראה שבניית קהילה ברשת היא התגלית הגדולה של העסקים נפגעי המשבר, אשר עד כה לא נחשפו לערוץ שיווקי זה, שכעת הפך לרלוונטי מתמיד.

גבי בר: איך מקדמים מותג במסחר דיגיטלי

ניהול רשת חברתית ענפה שנוגעת בלבבות רבים של הצרכנים שלכם – אנשים אוהבים לקנות בטבעיות, אנשים לעולם יזכרו איך נגרום להם להרגיש – כשהם מרגישים יחידים  ומיוחדים לנו – הם קונים מאיתנו.

תחזוקה שוטפת של רשתות חברתיות זה לא ספרינט, זה מרתון – יש לתחזק את זה על בסיס כמעט יומיומי, וזה דורש המון תשומת לב כדי שזה יהיה אפקטיבי.

כדי להשאיר את הדף שלכם ברשת החברתית נושם ויצרני, עלינו להצמיח את המותג ולדבר מתוך הלמה של קהלי היעד שלנו: מה מניע אותם, עבור מה הם קמים בבוקר ואל זה לפנות בכתיבה של המוצא. יש להעלות מדי יום תמונות חדשות ומושכות (אנשים אוהבים שמדברים ל-why ולרגש שלהם, וחשוב מאוד לתת ערך בכל פוסט או וידאו שאתם מעלים לרשתות החברתיות).

גבי בר: איך מקדמים מותג במסחר דיגיטלי

כתיבת תוכן לאתר העסקי, לדף הנחיתה – דף עסקי מוצלח הוא כזה המכיל אסטרטגיית תוכן ארוכת טווח, כתיבה שיווקית באופן יומי וניהול תגובות נכון.

שיטת העבודה צריכה להיות עקבית, שמשלבת בין תכנים הממוקמים באתר (אליהם מפנה דף הרשת החברתית) לבין תכנים העומדים בפני עצמם, כמו גם תכנים כלליים לבין תכנים מכירתיים יותר – היא המפתח להצלחה ברשתות החברתיות.

חשוב מאוד גם לא "להילחץ" במידה ולא פרסמתם כלום לשבוע הזה למשל. לחץ כזה מוביל לכתיבה של פוסטים שאינם מקדמים את המטרה של העסק. לכן, דף פייסבוק (למשל) חייב להיות אדיר, מושך ומרגש, כזה שמפרסם פוסטים אדירים היום.

3. בניית רשימת תפוצה – להקמת קהילה

אם למותג שלכם יש אתר עצמאי (כגון אתר Shopify) מומלץ ואף רצוי מאוד להשיג מיילים של לקוחות שביקרו אצלכם בחנות. ניתן לעשות זאת על ידי חיוב להשארת מייל לפני שרוכשים את המוצר בעמוד הצ'קאאוט או שניתן להקצות באתר מקום להשאיר מייל ולקבל חדשות ועדכונים עיתיים. איסוף מיילים ישמש אותנו לבניית "רשימת תפוצה" של הקהילה שלנו.

מה זאת רשימת תפוצה? רשימת תפוצה הינה רשימה של מיילים השייכים ללקוחות שלכם או לכאלו שהתעניינו במוצרים שלכם ובעצם אתם מנהלי קהילה אליה ניתן לשלוח מיילים שיווקיים או מיילים עם תוכן. בדרך כלל לרשימת תפוצה יש כוח אדיר להמרת המייל למכירה למשל אם אנו יוצאים ביום מיוחד של מבצעים בחנות שלנו. חשוב שהמיילים שאנו מוציאים לא יהיו שיווקיים בלבד, אלא מדי כמה מיילים שיווקיים לשלוח גם מיילים עם תוכן, כאלו שייתנו ערך מוסף לקהילת המיילים שבניתם.

נכתב על ידי גבי ושני בר, מייסדים ומנכ"לים המנהלים מותגים בינלאומיים במחזורי מכירה של עשרות מיליוני דולרים בשנה.

5/5 - (1 vote)
נגישות